Anasayfa / Astroloji Yazıları / Türkiye’de başarılı olmanın astrolojik ilişkisi-1

Türkiye’de başarılı olmanın astrolojik ilişkisi-1

Astroloji,hayatı anlama çabasının üzerinde yükselen bir yorumlama sanatıdır.

Eğer dünyada olup biten her şey için ortak çalışan bir sistem olsaydı;en temel parametresi zaman olurdu.Ya da varsayımda bulunmayalım ve net konuşalım.Ortak ve en temel parametresi zamandır.

Dünyada her an bir insanın yükselişi ile insanın gözden düşmesi,bir insanın başarının zirvesine tırmanırken bir diğerinin yerlerde sürünmesi gerçekleşiyor.Tüm bu olayların aynı zamanda gerçekleşmesini nasıl açıklayabiliriz.Tabii ki en temel parametre ile yani zaman ile kurulan farklı ilişkilerle.

Zamanın kalitesi astroloji ile ifade edilebilir.Zamanın kalitesi değiştiğinde sonucun kalitesi de değişir.

Bu incelemede Türkiye horoskopu olarak 29 Ekim 1923 ve 23 Nisan 1920 horoskopları kullanıldı. Türkiye’de verimli ve başarılı sonuçlar alabilmek için hangi zaman kalitesine sahip olmak gerektiğinin izi sürülmeye çalışıldı.

Bu sistemde her şeyin iç içe olduğunun ve ne kadar bir araya gelirse etkinin o kadar arttığını belirtmek gerekiyor.Şöyle ki aynı gün doğmuş bile olsanız farklı doğum saatleri farklı ölçekteki başarıları getirecektir.

Bir ülkede başarılı olmak için gereken koşulları zirveye çıkan bir merdiven gibi düşünelim.En alt basamakta ülke ile uyumlu ya da uyumsuz olsun tüm insanların horokopu yeralır.İkinci basamak kesinlikle çok çalışmak ve disiplin olacaktır.Yani horoskopu çok uyumlu bile olsa bir kişiyi zirveye taşıyacak tek koşul değildir.Çok çalışan ve çaba gösteren uyumsuz horoskoplular ikinci basamağa çıkarken çalışmayan uyumlular ilk basamakta kalacaklardır.

Üçüncü basamak ise ancak çok çalışan ve uyumlu horoskopu olanların yükseleceği basamaktır.Ne kadar çok çalışırsa çalışsın uyumsuz oraya çıkamaz.Ta ki uyumlu çalışmaktan vazgeçinceye kadar.

Zirve ise uyumlu horoskoplular arasında zaman zaman el değiştiren bir aşamadır.Composite’in aktive olduğu dönem boyunca spot ışıklarının altında aynı uyumlular grubu oturur.Zaaman geçip başka composite’leri aktive eder duruma gelince onlar yine 3.veya 1.basamağa gerilerler.Bu gerileme çalışma ve composite’in durumu ile ilgilidir.

Bazen bir uyumsuzun da zirveye ya da 3.basamağa yükseldiği görülür.Ancak bunun kısa dönem süreceği garantidir.En çok 1 ya da 2 yıl sürer.

eg1

Bu noktada uyumluyu açıklamak gerekiyor.Uyumlu horoskop Türkiye horoskopu ile yumuşak açılar kurmak ya da yumuşak açıları olan bir composite oluşturmak değildir.Çalıştığı alanın gerektirdiği gezegen ve/veya evle ve burçla temas önemlidir.Ayrıca ne kadar yakın o kadar iyidir.Orb’u düşük olan her zaman daha fazla potansiyel taşır.Dişlilerin yerine oturması için 70 milyonun arasından eleme yapılmaktadır ve bu kesinliğe ihtiyaç vardır.Ancak bu şekilde yapılır ki zirve bir avuç insanın elinde kalır.

Herkesin hedefi ya da potansiyeli ülke çapında değildir. Burada ülkenin yerine çalıştığınız şirketi ya da flört ettiğiniz sevgilinizi de düşünebilirsiniz.Bir şirketin de horoskopu vardır.O horoskop ile uyumlu olanlar orada başarılı olacak ve şirkette bulunmaktan rahatsızlık duymayacaklardır.Uyumsuz olanlar ise bir türlü kendilerine uygun ortam ya da yöntem geliştiremeyip huzursuz olacaklardır.

Sevgiliniz ile evlenip evlenmemeniz veya evliliğin uzun ömürlü olup olmadığı da merdiven ilkesine göre çalışır.

2-2,5 yılda biten evlilikler ya da 2,5 yıldan önce işten ayrılmalar horoskoplar arası uyumsuzluktan kaynaklanır.Yani ümitsiz ilişki ve işlerdir.Bize bir şeyler öğretir,kısıtlar ya da kandırırlar belki ama mutlaka bir işe yararlar.

İlerletilmiş haritalar da compositeler gibi başarıya ulaşma zamanları hakkında bilgi verirler.

Türkiye ile natal harita ilişkisine genel bir örnek vermek gerekirse 29 Ekim doğumlu birçok erkek horoskopunun ‘baba figürünü,erkek otorite figürü’olarak öne çıktığını görebiliriz.Süleyman Demirel,Abdullah Gül ,Müjdat Gezen bu figüre çok uygun örneklerdir.Türkiye Cumhuriyeti horoskopundaki Güneş ile kavuşan Güneş’leri onlara güçlü bir potansiyel sağlar.Tabii ki merdiven basamaklarını tırmanacak kadar çalışkan ve kararlı olanlara.

Natal harita ile ilişkilere daha fazla örnek için önceden yayınladığım Forbes’un en zengin Türkler listesi hakkındaki yazımı inceleyebilirsiniz. http://dreamer319.blogspot.com/2012/02/forbes-dergisinin-2011in-en-zenginleri.html

 

eg2

Aynı ilkenin ülkede kurulan şirketler için de geçerli olduğunu da eklemek gerekiyor.Bir şirketin ülke çapında başarıya imza atıp atamayacağı ve bunun ne zaman olacağını da merdiven ilkesi yönetir.Şirket ile birlikte kurucusu/yöneticisi de ülke ile uyumluysa şirketin bulunduğu sektörde öne çıkması ve başarıyı kucaklaması mümkündür.

©Elif GÜNEŞ

Hakkında admin

Şunları inceleyebilirsiniz

Venüs ve Mars

Dişi cinsel enerji ,Venüs’tür.Beğendiğimizi kendimize çekmemizi sağlar. Erkek cinsel enerji, Mars’tır.Beğendiğimize doğru yönelmemizi, ona gitmemizi ...