Anasayfa / Astroloji Yazıları / Astropegasus Nedir?

Astropegasus Nedir?

as11

Astroloji at yarışlarında nasıl kullanılabilir?

1-   Yeni bir at satın alırken,bu atın genel profili,karakteri, gelecekte kazanç,başarı ve onur açısından nasıl bir potansiyele sahip olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2-  Sahip olduğunuz yarış atının genel profilini,karakterini ve önümüzdeki dönemde (6 ay,1 yıl veya aylık olarak…vb.) hangi günlerde kazanma potansiyelinin yüksek olduğunu öğrenebilirsiniz.

3- Atınızın katılacağı bir yarışta kazanma olasılığının diğer rakiplerine oranla ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz?*,**

4-  Yarışların yapıldığı şehirlere göre atınızın kazanma potansiyelinin nasıl değiştiğini öğrenebilirsiniz.(Örneğin;İstanbul’da yıldızı parlayan atınızın neden Adana’ya gidince kötü bir performans sergilediğini ya da Urfa’ya gidince hep sağlık sorunlarıyla karşılaştığını …vb.)

5-  Atınız ile en uyumlu astrolojik etkiye sahip olan jokeyi tespit edebilirsiniz.Bu tür bir analizde jokeyin doğum verisine de ihtiyaç duyulacaktır.

Tüm bu sorulara astrolojiyi kullanarak cevap vermek mümkün.Bu soruları sormak için astrologa sunmanız gereken tek bilgi atınızın doğum verileri olacaktır.

*Bir atın başarısı,astrolojik açıdan olumlu etkilerin bulunduğu bir tarihte yarışmak kadar,jokey ile atın astrolojik uyumuna ve yarış gününde diğer rakiplerinin aldığı etkilere de bağlıdır.

Yarış Atı için hazırlanmış örnek Astropegasus raporu ;

ASTROPEGASUS RAPORU

GÖNÜLLÜ
4 April 2000
2:49 PM
Istanbul, Turkey

*Doğum Saati ve Doğum yeri bilinmemektedir.Tahmin edilmiştir.

41 N 01 28 E 58 Tropical Placidus
Daylight Savings Time observed GMT: 11:46:00
Time Zone: 2 hours East

Gezegen Konumları ;
Sun 15 Ari 01
Moon 11 Ari 35
Mercury 18 Pis 11
Venus 27 Pis 11
Mars 9 Tau 05
Jupiter 9 Tau 58
Saturn 15 Tau 54
Uranus 19 Aqu 48
Neptune 6 Aqu 16
Pluto 12 Sag 47
Node 0 Leo 44
Asc. 19 Leo 35
MC 11 Tau 00

GÖNÜLLÜ;

Yükselen burcu Aslan;

Gönüllü,son derece gururlu,kendinden emin ve güvenlidir.İkincil derecede kalmaktan,ihmal edilmekten kesinlikle hoşlanmaz.Ne yaparsa yapsın etkileyici,dramatik ve şov tarzında yapma eğilimindedir.Kendine özgü ve benzersiz bir tarzı olacaktır.Başkalarına itaat etmek ya da komut almaktan pek hoşlanmaz.Ancak kendisi gibi güçlü ve güvenli karakterdeki birinin sözlerini dinleyebilir.Cesur ve öncüdür.Takdir edilmeye ve hayranlık uyandırmaya ihtiyaç duyar.İhmal edildiğini veya başarısız olduğunu hissettiğinde içine kapanık ve küskün bir tavır geliştirebilir.

Güneş Burcu Koç;

Cesur,öncü ve savaşçı ruhlu ,mücadelecidir.Onu en çok rahatsız eden şey rutin,durgunluk ve başkaları ile uyumlu olmak için bağımsızlığını kısıtlamak zorunda kalmak olacaktır.
Tek başına ve kendi bildiği yoldan gitmek için yaratılmıştır.Yarışmaktan zevk alır.Zayıflığa ve emir almaya tahammül edemez.Ya kendi bildiği gibi yapacaktır ya da yapmayacaktır.
Agresif,spontane,hırslı,heyecanlı,sabırsız ve hedefe yöneliktir.Enerjik ve benmerkezcidir.Yavaşlamak,rahtlamak ve kendini bırakmak onun için biraz zor olacaktır.Oldukça inatçı olabilir.

Ay Burcu Koç;

Ben merkezci ve tek yönlü olma eğilimindedir.Objektif olmak neredeyse imkansızdır.Heyecanlıdır ve duygularını kolaylıkla eyleme dönüştürür.Özellikle sabırsızlığını ve öfkesini hemen farkedersiniz.Maceraya atılma ve keşfetme isteği ile doludur.

Merkür ve Venüs Balık Burcunda;

Yakın olduğu kişinin (örneğin eğiticisi veya sahibi) iç dünyasında olup bitenleri sezgisel olarak anlayacaktır.Üzgün,mutsuz ya da umutsuz oluşunuzu kolaylıkla hisseder.Ona birşey öğretmek istediğinizde ya da birşey yapmasını istediğinizde kesinlikle pozitif ve onu onaylayan bir tavırla şefkatli ,sevgi dolu davranmalısınız.Sizin üzgün veya kızgın olmanız sözlerle ifade etmeseniz bile onun iç dünyasını çok etkileyecektir.

Mars Boğa Burcunda;

Bir hedefe kilitlendiğinde vazgeçmesi neredeyse imkansızdır.Hedefine ulaşmadan durmayacak veya vazgeçmeyecektir.Genellikle işlerin alışıldık yöntemlerle yapılmasını tercih eder.Düzeninde veya konforunda yapılacak bir değişiklik hoşuna gitmeyecektir.Bir hedefe kilitlenmediği zamanlar aşırı tembel ve rahatına düşkün davranabilir.Ama bu sizi yanıltmamalı çünkü çalışmaya başladığında enerjisinin tükenmediğini ve istenilen noktaya ulaşana kadar inatla devam edeceğini görebilirsiniz.Açıkhavada ve doğa ile içiçe olmaktan zevk alacaktır.Bu tür aktivitelere ağırlık verilmesi hem fiziksel hem ruhsal sağlığı için faydalı olacaktır.

Satürn Sekstil Merkür ve Kavuşum Mars ;

Son derece hırslı ve disiplinlidir.Sabırlı ve onaylayan bir tarzda davranabilirseniz iyi bir öğrenci olacaktır.

Pluto Trine Güneş ve Ay;

Sahibinin/eğiticisinin onun üzerindeki etkisi çok güçlüdür.Onun üzerinde baskı kurmak veya onu yönetmek için kullanılan yöntemler içdünyasını derinden etkileyecektir.Hassas,yoğun ,kendini hedefine adayan ve takıntılıdır.Fanatik bir şekilde sahibi/eğiticisinin etkisi altında kalabilir.

Mars Kavuşum Jüpiter ;

Rekabetten ve ilerlemekten hoşlanır.Başardığını görmek ve takdir edilmek ister.Çok sağlıklı ve yaşam doludur.Canlılığı,heyecanı ve hevesi ile farkedilir.Pozitif ve ben herşeyi yapabilirim havalarındadır.

Jüpiter Boğa Burcunda;

Çevresindeki fiziksel koşulların güvenli ve konforlu olmasına ihtiyacı vardır.Fiziksel rekabet ve yarışlar sayesinde finansal ve moral açıdan kazanç sağlayacaktır.Gökyüzündeki Mars ve Jüpiter açıları onun kazanma potansiyelinin arttığı dönemlere işaret eden faktörlerden biri olacaktır..

Merkür Kavuşum Güneş/Uranüs

Refleksleri hızlı,kavrayışı çabuktur.Çok zeki ve keşfetme heveslisidir.Ancak sabırsız ve disiplinsiz olabilir.

Mars-Uranus-Pluto 59.Harmonik

Hızlı ve gücünü zorladığı koşullarda çalışmaktan zevk alır.Rekabet ve kazanmak uğruna kendi sınırlarını fazlasıyla zorlar.Bazen bu hız ve güç merakı hem kendisi hem de çevresindekiler için tehlikeli olabilir.

Güneş Kavuşum Alpheratz

Alpheratz sabit yıldızı ,mitolojideki Pegasus ile ilişkilendirilmektedir.Pegasus mitolojide Kanatlı At olarak geçer.Gönüllü’nün horoskopunda Güneş bu sabit yıldız ile kavuşum yapmaktadır.Adeta Gönüllü’nün bir Pegasus –Kanatlı At- olma potansiyeline dikkat çekmektedir.Bu sabit yıldız özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacının çok yoğun olduğunu göstermektedir.Hızlı hareket etmek ve kendini serbest hissetmek ister.Hızı ve hareketi nasıl kullanacağı konusunda çok yeteneklidir.

Subat 2004-Ağustos 2004 dönemi için Astrolojik Öngörüler ;

Şubat ayı içinde 17 şubat tarihinde Gönüllü’nün Mars Dönüşü gerçekleşecek.Bu Gönüllü için önemli bir tarih çünkü Mars yönetici gezegeni ve 17-23 şubat dönemi içinde horoskopu birçok olumlu etki altında.Dolayısıyla eğer bir yarışa katılacak ise bu tarihler arasında iyi bir derece yapma olasılığı yüksek olacaktır.

Mart ayında, 5 Mart,13 Mart ve 23 Mart tarihleri olumludur.

Nisan ayında,2 Nisan,8-14 Nisan,23-25 Nisan tarihleri destekleyicidir.

Yaz ayları Gönüllü için çok güzel fırsatlar getirebilir ,kazanç ve başarı açısından oldukça kısmetlidir.Bu dönemde yarışlara katılmak isabetli bir seçim olacaktır.

15 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Ay dönüşünde yine olumlu etkiler gözleniyor.12-15 Mayıs ve 24-31 Mayıs dönemi yarışa katılmak için uygun tarihlerdir.

Haziran ayında ise Haziran’ın özellikle 4-8 Haziran , 11-17 Haziran,24-27 Haziran dönemleri başarıyı destekleyici enerjiler taşıyor.

Temmuz ayında 7-8 Temmuz ,11-19 Temmuz ve 28-31 Temmuz tarihleri arasında yarışa katılmaya uygun görülüyor.

Ağustos ayında ise 4-8 Ağustos,14-19 Ağustos ve 28-30 Ağutos dönemi olumlu etkiler getiriyor.

* Bu tarihler yaklaşık tarihlerdir.Gönüllü’nün doğum saati tam olarak bildirildiğinde ve katılacağı yarışın tarihi , saati belirtildiğinde kazanma şansının tespiti çok daha doğru olarak yapılabilir.

Örneğin ;

3 Ocak 2004 tarihinde Adana’da katıldığı 15:30 yarışında Gönüllü’yü destekleyen enerjilerin ne kadar güçlü olduğunu görmüş ve diğer atların aldığı etkilerle karşılaştırmasını yapmış daha sonra Gönüllü’ye Ganyan oynamış ve kazanmıştım.

Atlar için astrolojik raporlar hazırlama fikri de bu olaydan sonra ortaya çıkmıştır.
Bu nedenle de ilk raporum için Gönüllü’yü seçtim.

Yarışlar ve Şehir seçimi ;

Gönüllü’nün doğum yeri İstanbul ve doğum saati olarak 14:46 alındığında (Bu saat ve yer tahminidir.Gerçek doğum saatine bağlı olarak aşağıdaki yorum değişebilir.)

İstanbul,Adana ve Bursa yarış için Gönüllü açısından olumlu etkiler taşıyan şehirler olmaktadır.
Ancak Ş.Urfa için aynı şeyi söyleyemeyiz.Bu şehirdeki bir yarışta kaza veya yaralanma olasılığı ortaya çıkabilir.Ankara’da kısmen bu tür etkiler taşımaktadır.
Elazığ ve İzmir ise önemli -olumlu ya da olumsuz anlamda- etkiler taşımamaktadır.

Sonuç ;

Bu rapor bir pilot çalışmadır.
Bir atın başarısı,olumlu astrolojik etkilerin bulunduğu bir tarihte yarışmak kadar,jokey ile atın astrolojik olarak uyumuna ve yarış gününde diğer rakiplerinin aldığı astrolojik etkiye de bağlıdır.

Bu nedenle Gönüllü’nün katılacağı belli olan bir yarış sözkonusu olduğunda rakiplerinin de astrolojik açıdan incelenmesi ve karşılaştırılması gereklidir.

Ama bu yapılmasa bile astrolojik olarak olumlu ve kısmetli etkilerin aktığı günler tespit edilmiş ve bu raporun verdiği bakış açısı sayesinde fırsatlar maksimum seviyede değerlendirilmiş olacaktır.

Yarışseverler ve spekülatif kazanç elde etmek isteyenler için Örnek Astroganyan ve AstroŞans raporu

 

Örnek Astroganyan raporu

ASTROGANYAN RAPORU

Astro Ganyan , doğum haritanızın şans oyunlarına yaklaşım ve kazanma şansı açısından değerlendirildiği astrolojik bir raporudur.
Rapor 3 aşamalı olarak sunulmaktadır.İlk bölümde şans oyunları ve spekülatif kazançlara olan yaklaşım tarzınız ve mali kazanç kaynaklarınızın ne olduğu yorumlanmaktadır.İkinci bölümde horoskopunuzda size şans getirebilecek mekan,şehir ve oyun türlerinin olup olmadığı incelenmektedir.Üçüncü bölümde ise uğurlu gün,uğurlu sayınızın ne olduğu ve bir aylık dönem için size şanslı gelebilecek gün ve saatlerin listesi verilmektedir.

1- ŞANS OYUNLARI VE SPEKÜLATİF KAZANÇLARA OLAN YAKLAŞIMINIZ;

5.EV; Doğum haritasında 5.ev eğlence,gösteri,spekülatif konular ve oyunları yönetir.Beşinci evi hangi burcun kestiği , burcun yöneticisinin haritadaki konumu ve açıları 5.evin yönettiği konulara yaklaşımı tanımlamamızı sağlar.

Sizin 5.evinizde Koç burcu yeralıyor.Koç burcu öncü,sabırsız,saldırgan ve cesurdur.Mücadeleyi ve rekabeti sever.Rekabetin yoğun olduğu ,çekişmeli oyunlardan zevk alır.Özellikle birebir yapılan karşılaşmalardan çok hoşlanır. Parlak kan kırmızısı renk ve salı günleri uğurlu gelebilir.
5.evinizde Koç burcunun yeralması nedeniyle şans oyunlarında tutkulu,sabırsız ,korkusuz ve mücadeleci bir tutum sergileyebilirsiniz.Şans oyunları oynarken yeni yöntemler denemekten hoşlanabilirsiniz.Başarısız olduğunuzda kolayca hevesiniz kaçabilir ve yeni oyunlara yönelebilirsiniz.Oyunlarda aşırı cesur davranma olasılığınız yüksektir.Bu da hem kazanç hem de kayıp miktarının büyük olmasına neden olacaktır.

5.EVDE BULUNAN GEZEGENLER; –

5.EVİN YÖNETİCİSİ VE KONUMU; Mars 10.evde

5.evinizin yöneticisi 10.evinizde bulunuyor.10.ev kariyer,toplum önündeki konumu ve ilerlemeyi yönetir.
5.evinizin yöneticisinin 10 evde yeralması nedeniyle spekülatif konular ve şans oyunları sayesinde toplum tarafından farkedilme olasılığınızın yüksek olduğunu gösteriyor.Bu farkedilme -zamanlamasına bağlı olarak- olumlu ya da olumsuz anlamda yaşanabilir.Açıklamak gerekirse;Mars’a veya 5.eve olan iyi transitler başarınızla farkedilmeyi ,zor transitler ise olumsuz olaylarla farkedilmeyi getirebilir.
Aynı zamanda bu konum spekülatif konularda yapılabilecek bir kariyer olasılığını da gündeme getirebilir.Yarış tahminciliği,eğlence sektöründe çalışma vb…

2.EV;Doğum haritasında 2.ev maddi ve manevi anlamda kişisel olarak sahip olduğunuz değerleri yönetir.

2.evinizde Oğlak burcu yeralıyor.Mali konularda güvenli ve temkinli bir yaklaşım gösterebilirsiniz.Maddi birikiminiz biraz yavaş olabilir.Sahip olduğunuz değerleri akıllıca yatırımlarla büyütebilirsiniz.Olumlu astrolojik etkilerin olamadığı zamanlarda ,gayrimenkul ve menkul değerlerinizi şans oyunlarına yatırmak çok tavsiye edilmez.Değerli taş-özellikle elmas- ve madenler-siyah ve gri renkli olanlar;granit,mermer vb…-,arazi veya bina gibi taşınmaz mallar,keçilerle ilgili mallar –keçi sütü,peyniri,eti vb…- kazanç sağlayan yatırım seçenekleri olabilir.

2- UĞURLU GELEBİLECEK MEKAN,ŞEHİR,OYUNLAR VB…

Horoskopunuz astrolojik yerleşim açısından değerlendirildiğinde

ŞANS NOKTASI;Koç burcunda 4.evde ve 5.ev çizgisinde yeralmaktadır.

Şans oyunlarında eviniz ve/veya çevrenizde çocukların olduğu mekanlar size uğurlu gelebilir.Bizzat karşılaşmanın ya da yarışın olduğu yerde bulunmak da size şans getirebilir.Örneğin;Hipodrom veya Ganyan bayii.

ŞEHİRLER;
İstanbul,Bursa,Ankara,Adana olumlu etkiler sağlayan şehirler olabilir.Diğer şehirlerde de olumsuz etki bulunmamaktadır.

OYUNLAR;
At yarışı,birebir karşılaşmaların yapıldığı sporlar-boks vb…-,topla oynanan oyunlar-futbol vb…-

UĞURLU GÜN;Perşembe ve Cuma

UĞURLU SAYI; 3,9,12,21,30

UĞURLU RENKLER;Siyah,Gri,Beyaz,Uçuk Mavi, Koyu Kırmızı

3- 15.08.2004-15.09.2004 DÖNEMİ İÇİN SPEKÜLATİF KAZANÇ İHTİMALİNİN YÜKSEK OLDUĞU GÜN VE SAATLER;

AĞUSTOS

SAATLER

20,22,26,29 11:00-13:00 17:15-19:00 21:45-23:00
EYLÜL
2,4,9,11 10:00-12:30 16:30-18:45 21:00-22:15

15.08-15.09 dönemi için horoskopunuzu değerlendirdiğimizde şans oyunları açısından 30.Ağustos ve Eylül ayının ilk yarısının nispeten daha olumlu etkiler getireceğini söyleyebiliriz.

Astroganyan raporunun bu kısmı sadece bir aylık bir dönemi kapsamaktadır.Daha ileri tarihler için yeni bir değerlendirme yapılmasına ihtiyaç vardır.

 

 

Örnek AstroŞans raporu

Şans göstergeleri

Horoskopunuzda, çalışma gerektirmeden elde edilen gelir ve spekülatif kazançlar açısından iyi yerleşimler mevcut.Ayrıca işten,çalışarak elde edilen gelir açısından da iyi bir yerleşim var.Ancak kişisel servet açısından iyimser yaklaşım ve bol şans olmasına karşın, serveti elde tutmak açısından fazla ümit vaat etmiyor.Dolayısıyla spekülatif kazanç elde etme olasılığınız yüksek ancak o kazancın uzun vadede elinizde kalması pek mümkün olmayabilir.Bu nedenle büyük miktarda kazandığınızda paranın yönetimine ekstra özen göstermelisiniz.

Kazanç sağlamak horoskop ile bağlantılı zamanlarda ortaya çıkar.Şansı arttırmak için yapılan girişimler, zamanın kalitesi imkan tanıyorsa şansınızı daha da arttırır.Ama şans açısından uygun olmayan zamanlarda ,kazanmanızı sağlayamaz.

Dolayısıyla şansınızı arttıran faktörleri öğrenmek ve oynamaya devam etmek gerekir.Sizin horoskopunuzda kazanma şansınızı etkileyen gezegenler yavaş hareket eden gezegenler.Bu nedenle çok büyük miktarda kazanmanızı sağlayacak konumlar sık sık karşınıza çıkmayacaktır.Ancak çıktığı zaman uzunca bir süre etkisi devam edecektir.Örneğin;7 yıl boyunca hiç kazanamayıp ama 1 yıl içinde birkaç kez büyük miktarlarla kazanmak gibi.

Geçmişte oldukça şanslı zamanlar mevcutmuş.2001 yılı mesela oldukça dikkat çekici.Ancak henüz çok genç yaşta olduğunuz için gereğince kullanılamamış olabilir.

 

Tjk dan kazanç sağlama imkanınız bulunmakta ayrıca sayısal loto ve süper lotoyu da deneyebilirsiniz.

Bu ay ve önümüzdeki ay için şans durumunuzu değerlendirdiğimde;

Sayısal lotoda bu ay 28 ekim,önümüzdeki ay 11,14,19 , 24 kasım tarihleri sizin için şanslı olabilir.Dolayısıyla bu ay ve önümüzdeki ay sayısal loto oynamanızı önerebilirim.Özellikle 24 kasım çekilişten hemen sonrasına denk geldiği için 23 kasım tarihindeki çekilişe oynayabilirsiniz.

TJK’da ise Kasım ayından itibaren biraz hareketlilik olabilir.Şu anda at yarışından kazanc sağlamanızı destekleyen etkiler pek yok.TJK’ da bahis için 1 ,18,22,25 kasım tarihleri uygun ve şanslı  olabilir.

Her dönem kullanabileceğiniz şans arttırıcı sembol,renk,ortam ve sayılar ise ;

Salı günleri,Kırmızı ve/veya Siyah renkler,kesici aletler,silah ve asker,kartal,ateş,yeraltına ait isimler,semboller ve bu tür isimlere sahip atlar,9 ve 10 sayısı (Bu grupta yeralan sembolleri iş yerinde başarınızı ve otoritenizi arttırmak için de kullanabilirsiniz.Örneğin önemli taleplerinizi Salı günleri dile getirebilir,özellikle Salı günleri kırmızı ya da siyah renk ağırlıklı giyinebilirsiniz,kartal, balta,ateş gibi sembollere sahip eşya,aksesuar, desen kullanabilirsiniz vb…)

Cumartesi günleri,Siyah,Koyu gri veya elektrik mavisi vb… yansımalı renkler,damalı desenler ,elektrik,uçak,uzay,otomobillere ait isimlere sahip atlar,4 ve 8 sayısı

Perşembe günleri,Beyaz,çok açık gri,parlak mor renkler,din,vakıf,okyanus,deniz,üniversitelerle ilgili isimlere sahip atlar,7 ve 3 sayısı

Sayıları kombinasyon olarak da kullanabilirsiniz.Örneğin;18 sayısı 9 la ilişkilidir.1+8=9 Çünkü toplamı 9 yapan sayıdır.

Aşağıdaki linkteki  yazımı inceleyebilir ve o sembolleri kullanarak at yarışı oynayabilirsiniz. Genel olarak Salı,Perşembe veya Cumartesi günleri oynamanızı önerebilirim.

 

Hakkında admin

Şunları inceleyebilirsiniz

Venüs ve Mars

Dişi cinsel enerji ,Venüs’tür.Beğendiğimizi kendimize çekmemizi sağlar. Erkek cinsel enerji, Mars’tır.Beğendiğimize doğru yönelmemizi, ona gitmemizi ...