Anasayfa / Astroloji Yazıları / Ünlü olmak ve horoskop ilişkisi
turkiyepopuler

Ünlü olmak ve horoskop ilişkisi

turkiyepopulerÜnlü ve başarılı olmak gerçekte birçok insanın isteğidir.Ama biz sadece başarıya ulaşmış olanları tanırız.Diğerleri ise yaşamlarını bu isteğe ulaşmak için çabalamakla geçirirler.Biz onları tanıyamayız ya da bir görünüp sonrasında kaybolur giderler.Hep içlerinde bir ümit ,bir inanç ile ha gayret diyerek yeni hamleleri birbirine eklerler.Bu durum özellikle sanatçılar ve TV dünyasında yeralanlar için geçerlidir.
Astroloji ,ünlü olma dileğini taşıyan bu insanlara güzel bir anahtar verir . Çünkü bir insanın horoskopu ,onun başarılı olma ihtimali hakkındaki bilgiyi içerir.Özellikle de ünlü olmayı istediği yer belli ise.
Örneğin,Türkiye’de ünlü olan bir insan Amerika’da yaşasaydı belki de hiç ünlü olmayabilirdi.Veya kendi ülkesinde kalsaydı kalabalıkların arasında kaybolup gidecek biri Türkiye’ye geldiğinde birden çok özel biri oluverir.
Ünlü olmak isteyen bir insanın horoskopunda kişisel gezegenler ile kollektif gezegenler arasında bir açı bulunması ilk koşullardan biridir.Ve nerede yaşadığına bağlı olmaksızın zorunlu bir koşuldur.
İkinci koşul ise bulunduğu ülkenin horoskopu ile uyumlu bir horoskopa sahip olmasıdır.Sinastri bağlantıları ülke horoskopu ile ne kadar güçlü ise o kadar çok şansı vardır.
Ama horoskop ilk koşulu taşıyor , ülke horoskopu ile kesin bağlantılar içermiyorsa ne kadar uğraşırsanız uğraşın, başarınız çok büyük boyutlara ulaşamayacaktır.Ya kendinize daha uyumlu bir yer -ülke- arayın ya da ünlü olma dileğinizin biraz küçük boyutlarda kalmasına razı olun.

Aynı durum o ülkede kurulan şirketler ,partiler ve liderler vb…için de geçerlidir.

Bu noktada horoskoplar arasındaki uyumluluk kavramını da açıklamak gerekiyor.Uyumlu horoskop Türkiye horoskopu ile rahat açılar kurmak ya da rahat açıları olan bir composite oluşturmak değildir.Çalıştığı alanın gerektirdiği gezegen ve/veya evle ve burçla temas önemlidir.Ayrıca ne kadar yakın o kadar iyidir  ve ne kadar çok sayıda bağlantı varsa ihtimal o kadar kuvvetlidir.Orb’u düşük olan her zaman daha fazla potansiyel taşır.Dişlilerin yerine oturması için 75 milyonun arasından eleme yapılmaktadır ve bu kesinliğe ihtiyaç vardır.Ancak bu şekilde yapılır ki zirve bir avuç insanın elinde kalır.

Herkesin hedefi ya da potansiyeli ülke çapında değildir. Burada ülkenin yerine çalıştığınız şirketi ya da flört ettiğiniz sevgilinizi de düşünebilirsiniz.Bir şirketin de horoskopu vardır.O horoskop ile uyumlu olanlar orada başarılı olacak ve şirkette bulunmaktan rahatsızlık duymayacaklardır.Uyumsuz olanlar ise bir türlü kendilerine uygun ortam ya da yöntem geliştiremeyip huzursuz olacaklardır.

2-2,5 yılda biten evlilikler ya da 2,5 yıldan önce işten ayrılmalar horoskoplar arası uyumsuzluktan kaynaklanır.Yani ümitsiz ilişki ve işlerdir.Bize bir şeyler öğretir,kısıtlar ya da kandırırlar belki ama mutlaka bir işe yararlar.
Bunu bir tür aşk ilişkisi gibi de düşünebilirsiniz.Sinastride keskin bağlantılar taşımayan iki horoskop ,kompozit haritanın vaadettiği amacın vakti zamanı geldiğinde biraraya gelirler.Ancak ne kadar istekli olurlarsa olsunlar uzun vadeli bir nihayete ulaşamazlar.

İlerletilmiş haritalar da compositeler gibi başarıya ulaşma zamanları hakkında bilgi verirler.

Türkiye horoskopundaki popülerlik göstergelerine ve büyük ölçekli ün elde etmiş bazı kişilerin verilerine bir bakalım.

Türkiye ile doğum günü  ilişkisine genel bir örnek vermek gerekirse 29 Ekim doğumlu birçok erkek horoskopunun ‘baba figürü,erkek otorite figürü’olarak öne çıktığını görebiliriz.Süleyman Demirel,Abdullah Gül ,Müjdat Gezen bu figüre çok uygun örneklerdir.Türkiye Cumhuriyeti horoskopundaki Güneş ile kavuşan Güneş’leri onlara güçlü bir potansiyel sağlar.Tabii ki yükselme basamaklarını tırmanacak kadar çalışkan ve kararlı olanlara.

Moda ,güzellik,oyuculuk ya da kitlelerin sempatisini toplamak sözkonusu olunca Venüs’le bağlantı öne çıkar.Bu alanlarda başarılı olmak isteyen kişinin horoskopunda 18 derecede gezegen varsa Türkiye’nin Venüs’üyle bağlantı kuruyor demektir ve iyi bir veridir.Örneğin 10 kasım doğumlu olanların Güneş’i Türkiye Venüs’ü ile kavuşumdadır.Bir dönem son derece popüler olmuş Tanju Çolak,Mustafa Denizli 10 Kasım doğumludur.Son dönemde popüler olan Ahmet Kural 10 kasım doğumlu bir oyuncudur.

Merkür ve Kuzey Ay düğümü bağlantıları da geniş kitlelere ulaşmak için güzel bir işarettir.Özellikle gazetecilik,tv yayıncılığı,halkla ilişkiler alanında çalışanlar için 8 derece veya 24 derece de gezegen bulunması Türkiye’de başarının kapılarını açmak için gökyüzünden verilmiş referans mektubu gibidir.Örneğin;17 Ekim doğumlu olanların Güneş’i Türkiye’nin Merkür’ü ile kavuşumdadır.Nil Karaibrahimgil ve Tarkan 17 ekim doğumludur.

Elbette ki doğum günleri çok yüzeysel verilerdir ve yeterli değildir.Horoskopları bütün olarak değerlendirmek gerekir.Bu türden birkaç örnek vermek gerekirse.

Örnek ;Hülya Avşar
Natalde;Güneş –Satürn var.Türkiye horoskopunun tepe noktasıyla açı yapan satürn ve güneş’i,Venüs’üyle açı yapan mars ve ay,Kuzey aydüğümü’yle açı yapan Uranüs’ü ve Uranüsle açı yapan pluto’su var.Türkiye’nin venüsü ve tepe noktasıyla açı yapan kişisel gezegenlerine eşlik eden kollektif gezegen bağlantıları venüs alanında (güzellik,sanat) onun Türkiye’de kalıcı başarı elde etmesinin astrolojik ipuçlarıdır.

Örnek ;Saba Tümer
Natalde;Güneş- Uranüs,Mars- Pluto

Türkiye horoskopunun Pluto’suyla açı yapan güneş’i ve uranüs’ü,şans noktasıyla açı yapan ay’ı ve merkür’ü ,ay’ıyla açı yapan pluto’su,güneş’iyle açı yapan Chiron’u var.Merkür alanında ve 9.ev konusunda (iletişim,roportaj,tv yayıncılığı)başarılı ve popüler oldu.

Cemil İpekçi

Natalde;Güneş-Pluto,Mars-Neptün

Türkiye horoskopunun Venüs’üyle açı yapan Chiron ve Ay,Merkür,Satürn ve Jüpiter’le açı yapan Satürn,Ay’ıyla açı yapan Uranüs,Pluto’yla açı yapan Güneş.Modada başarılı kariyerin kapısını açan ayrıca sıradışı kimliğini öne çıkaran gökyüzü bağlantılarıdır.

İvana Sert

Natalde;Ay-Neptün,Jüpiter-Kuzey Ay Düğümü

Sırbistan’da güzellik kraliçesi ünvanını elde etmiş ama asıl başarısını Türkiye’de kazanmıştır.Horoskopundaki Jüpiter-Kuzey ay düğümü yabancı ülkelerle ilgili deneyimlerin ona çok önemli değişimler getireceğini söylüyor.Peki neden başka bir ülke değil de Türkiye?Türkiye horoskopundaki Jüpiter’le kavuşum yapan Merkür’ü,Venüs’üyle açı yapan Neptün,Ay ve Venüs’ü,Güneş’iyle açı yapan Jüpiter ve Kuzey Ay düğümü.Venüs (evlilik) ile başlayan süreç diğer Venüs konularında  (güzellik,moda) populer ve tanınmış kişi olmasını sağlamıştır.

Demet Akalın

Natalde;Güneş-Neptün

Türkiye horoskopundaki Kuzey ay düğümüyle açı yapan Jüpiter’i,Venüs’le açı yapan Venüs’ü,Güneş’le açı yapan Pluto’su ve Mars’la açı yapan Merkür’ü bulunuyor.Kuzey ay düğümüyle Merkür ve  Jüpiter bağlantısı yaptığı işlerin duyulmasını ve popüler olmasını kolaylaştırıyor, Venüs açısı ise iki farklı venüs işinde (moda ve sanat) kariyer kapısını açmıştır.

Başka örnek olarak ise sosyal medyadaki ünlü başarısını verebiliriz.Twitter’da,facebook’ta,instagram’da populer olabilecek kişileri astrolojik verilerden tahmin edebiliriz.Örneğin,İnstagram’daki en çok takipçisi olan ünlü Kim Kardashian, instagram horoskopuyla çok güçlü bağlantılar kuruyor.İnstagram’ın Kuzey ay düğümü’yle açı yapan Mars’ı,Uranüs’üyle açı yapan Güneş’i,Jüpiter’i ve Ay’ı ,Venüs’üyle açı yapan Şans noktası ve Yükseleni var.Ayrıca instagram, Kim Kardashian’ın 10.evini , 11.evini ,3.evini aktive ediyor dolayısıyla  kariyerinde ve günlük iletişiminde instagramın etkisini çok hızlı şekilde görebiliyor.

© Elif GÜNEŞ

Şubat 2015

Hakkında Elif Güneş

Şunları inceleyebilirsiniz

Venüs ve Mars

Dişi cinsel enerji ,Venüs’tür.Beğendiğimizi kendimize çekmemizi sağlar. Erkek cinsel enerji, Mars’tır.Beğendiğimize doğru yönelmemizi, ona gitmemizi ...