Anasayfa / Astroloji Yazıları / Canlı bomba saldırıları , ISID ve Uranüs
brusselssuspects

Canlı bomba saldırıları , ISID ve Uranüs

İSİD’in gençler arasında niye popüler olduğunu herkes merak ediyor.

Astrolog gözüyle buna kısa bir yanıt vermek istiyorum.

Canlı bomba saldırılarının ve İSİD’in popülerliğini Uranüs’le açıklayabiliriz.

Haberlerde takip ettiğim kadarıyla,bu canlı bombaların birkaçı 19 yaşındaymış ve saldırılarda hayatını kaybedenlerin arasında da 19 yaşındakilere rastlanıyor.

19-22 yaş , Uranüs transitinin gerçekleştiği önemli bir dönemdir.Kollektif olaylarla içiçe geçmiş değişimler ortaya çıkar.Nataldeki yerleşimi, kişisel gezegenlerle kesin açılar kuruyorsa etkilenme kapasitesi de büyüyecektir.

Daha geniş açıdan bakarsak Uranüs transiti yaşayan kişilerin bu tür saldırıları yapması veya saldırıdan etkilenmesi olasılığı güçlüdür.

Örneğin Francois Hollande’ın,Paris terör saldırıları esnasında kesin Uranüs-Jüpiter-Ay transiti vardı.Bulunduğu stadyuma planlanan canlı bomba saldırısı son anda engellendi.

Bataclan konser salonundaki saldırıda,sahnedeki müzik grubunun solisti Jesse Hughes’un,exact Uranüs-Venüs-Uranüs transiti vardı ve son anda kaçarak kılpayı kurtuldu.Exact Uranüs karşıt açısını yaşıyordu ve nataldeki Venüs-Uranüs 60 açısıyla zaten Uranüsyen biriydi.

Peki,Uranüs neden canlı bombayı kollektif bir tehdit haline getirdi?

Koç zodyakın ilk burcudur.Sabırsız,öncü ve cesurdur.En önde gitmekten ,risk almaktan ya da sınırlarını zorlamaktan çekinmez.Takipçisi olup olmadığı umrunda değil gibidir.Öyle saf öyle korkusuzdur ki lider olmaya talip olması bile gerekmez,enerjisiyle cesaretlendirir ve harekete geçirir.

Uranüs’ün Balık’tan yani zodyakın son burcundan çıkması bir döngüyü tamamladığını gösteriyor.Artık yeni bir yolculuk başladı.Radikal olmak,kuralları yıkmak ve sistemleri sarsmak için yepyeni yollar yepyeni yöntemler ortaya çıkıyor.Koç ile birlikte bu yöntemlerin daha saldırgan ,daha direkt ve dolaysız olacağını ve yüksek oranda şiddet eğilimi taşıyacağını söylemek yanlış olmaz.Askeri alanda yeni keşifler ve yöntemler ortaya çıkarken bilgisayarların ve internetin Mars aktivitelerindeki payı , önemi artıyor.Sanal saldırının etkileriyse tehlikeli bir boyut kazanıyor.Nitekim bu örgütlerin yayılması da sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor.

Uranüs Koç ,natal horoskopunda Uranüs’ü güçlü etkiler almış kişileri, öncü nitelikteki radikal eylemleri hayata geçirmekte duraksamayan cesur ve ilham verici bireylere dönüşmelerini kollektif olaylarla sağlayacaktır.

Sözle ya da yazıyla yapılan pasif yöntemler ilgilerini çekmeyecektir.Daha aktif ve fiziksel boyutta karşılık bulan yöntemler deneyeceklerdir.Canlı bomba en şiddetli seçenek gibi görünse de yeni saldırı türleri her an karşımıza çıkabilir.

Uranüs’ün tehdidiyle daha fazla Satürn’e sarılmak istemek çok doğal.Oysa Satürn onu durduramaz olsa olsa şiddetini arttırır.Katılaşmak,duvarlar inşaa etmek,izole etmek Satürn çözümleridir.Bildiklerimizin sınrılarını yıkmak ve bilinenden özgürleştirmek isteyen Uranüs,bu duvarları daha önce defalarca yıktı.Yine yıkacaktır.

Uranüs enerjisini kanalize etmenin yolunu bir an önce bulmalıyız.

Şansımız bol ufkumuz açık olsun.

© Elif GÜNEŞ

Kollektif gezegenlerle ilgili diğer yazılarım

 

Hakkında Elif Güneş

Şunları inceleyebilirsiniz

aten

Yalanı durdurabilir miyiz?

İnsanoğlu yaratılış olarak, doğru ve yanlış arasındaki ayrımı bilir.Dışarıdan öğretilmiş bilgiye ihtiyacı yoktur. En ilkel ...